0
Zakład przetwórstwa tworzyw sztucznych | Toplast w Poznaniu

Nakrętka to niewielki, ale bardzo ważny element butelki. Jej główną funkcją jest łatwe, a jednocześnie szczelne zamknięcie opakowania z zawartością. Wyróżnia się prostą budową, a każdy wie, jak ją wykorzystać w praktyce, dlatego też bardzo rzadko zastanawiamy się nad tym, jak właściwie powstają nakrętki. Tajemnicę ich produkcji zgłębimy w dalszej części wpisu.

Z czego powstają nakrętki do butelek?

Nakrętki do butelek produkowane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Tak naprawdę powstają one z głównie z 2 rodzajów polimerów HDPE (polietylen wysokiej gęstości) oraz PP (polipropylen). Jest to innego rodzaju tworzywo niż butelka. Można stosować tworzywo oryginalne lub pozyskuje się je w ramach recyklingu, stąd też każdy użytkownik powinien gromadzić i odpowiednio segregować odpady, aby możliwe było pozyskiwanie i ponowne przetwarzanie tych materiałów, które z powodzeniem mogą zostać ponownie użyte. Co ciekawe, z polipropylenu i polietylenu powstają nie tylko nakrętki, ale również rury kanalizacyjne czy zabawki. Jest to więc materiał o bardzo dobrych parametrach i szerokim zastosowaniu.

Nasza firma już od lat specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych, dlatego też zapewniamy naszym klientom wyroby (w tym nakrętki do butelek) wyróżniające się wysoką jakością i użytecznością.

Produkcja nakrętek do butelek

Aby wyprodukować nakrętkę do butelek, przede wszystkim niezbędna jest forma wtryskowa oraz specjalistyczny park maszynowy. Solidnym i przez lata tworzonym zapleczem sprzętowym dysponuje nasza firma. Pierwszym etapem jest projektowanie. W tym przypadku wspierają nas zaawansowane systemy CAD/CAM. Następny etap to wykonanie formy metalowej odzwierciedlającej kształt nakrętek. Następnie formy wtryskowe są zakładane na maszyny (wtryskarki), które co kilka sekund wykonują dużą ilość wyrobów. Maszyny mogą zostać systemowo skonfigurowane do oczekiwań naszych klientów, co pozwala nam na realizację różnych zleceń. Maszyny działają wydajnie, zapewniając powtarzalność wykonywanych wyrobów. Nad pracą produkcyjną czuwają nasi pracownicy, którzy mają stosowną wiedzę i doświadczenie w tym fachu. To wszystko sprawia, że gwarantujemy wysoką jakość każdego produktu. W naszej ofercie znaleźć można m.in. nakrętki do butelek typu „flip-top”, które są wyjątkowo praktyczne i proste w obsłudze — można je otworzyć za pomocą jednej ręki.