Przetwórstwo tworzyw sztucznych w Poznaniu i okolicach

Przetwórstwo tworzyw sztucznych to proces przekształcania surowców tworzyw sztucznych w różne wyroby, komponenty lub materiały, które można wykorzystać w różnych branżach. Z naszych usług korzystają firmy zajmujące się motoryzacją, elektroniką, budownictwem, produkcją opakowań itp.. Współpracujemy także z przedsiębiorcami wytwarzającymi opakowania spożywcze, farmaceutyczne czy kosmetyczne. Przetwórstwo tworzyw sztucznych jest pożądane również w przemyśle medycznym. Dostarczane przez nas wyroby są wykorzystywane do produkcji różnych urządzeń, budowli, maszyn, opakowań.

Przetworzone tworzywa sztuczne są stosowane w produkcji maszyn i urządzeń do pakowania żywności, a także w opakowaniach spożywczych, które muszą spełniać surowe normy sanitarno-higieniczne. Dlatego też dbamy o to, aby komponenty, z których korzystamy, były bezpieczne nie tylko dla środowiska, ale i człowieka. W branży elektronicznej korzysta się z przetworzonych tworzyw sztucznych do produkcji obudów dla różnych urządzeń elektronicznych oraz izolatorów elektrycznych. Materiały te nie przewodzą bowiem prądu, podnosząc tym samym poziom bezpieczeństwa użytkowników.

Ze względu na lekkość i wytrzymałość, przetworzone tworzywa sztuczne są stosowane w produkcji komponentów i elementów konstrukcyjnych w przemyśle lotniczym i kosmicznym. W rolnictwie wykorzystuje się je natomiast do produkcji elementów do nawadniania, opakowań na nawozy i środki ochrony roślin oraz różnych narzędzi i maszyn rolniczych.

Bogate doświadczenie właścicieli oraz ich wiedza na tematy przetwórstwa tworzyw sztucznych doprowadziła do szybkiego rozwoju firmy. W latach 90. ubiegłego wieku firma Toplast poszerzyła swoją działalność obejmującą głównie o wykonywanie opakowań (butelek) oraz oprzyrządowania metalowego do przetwórstwa tworzyw (formy wtryskowe, rozdmuchowe).

Wszystkie wyroby Toplastu są najwyższej jakości. Do ich produkcji używamy materiałów renomowanych światowych firm. Przy pracach projektowych wspomagają nas systemy CAD/CAM. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który zapewnia nam powtarzalność wykonywanych wyrobów. Niezależnie od tego sztab kompetentnych i wykształconych pracowników czuwa nad zapewnieniem jakości oraz spełnieniem Państwa oczekiwań.

Zakład przetwórstwa tworzyw sztucznych w Poznaniu

Firma Toplast została założona w 1973 roku przez braci Stanisława i Włodzimierza Tomaszewskich. Od początku działalności firma zajmowała się przetwórstwem. Pierwsze doświadczenia wiązały się z usługowym wykonywaniem usług na wtryskarkach sterowanych ręcznie. Trudna sytuacja wynikająca z czasów w jakich przyszło prowadzić firmę i brak surowców do produkcji zmusiło właścicieli do wykonania granulatora i pozyskiwania tworzywa z odpadów. Była to wówczas  jedno z pierwszych w Polsce urządzeń do recyklingu tworzyw.

Brak możliwości zakupu maszyn w czasach gospodarki nakazowo-rozdzielczej determinowała Panów Tomaszewskich do produkcji maszyn we własnym zakresie. Kilka takich maszyn, zbudowanych w latach siedemdziesiątych, pracuje nadal w różnych małych zakładach rzemieślniczych.

Zapraszamy Państwa serdecznie do kontaktu z naszą firmą.