O firmie

Zakład przetwórstwa tworzyw sztucznych w Poznaniu

Firma Toplast została założona w 1973 roku przez braci Stanisława i Włodzimierza Tomaszewskich. Od początku działalności firma zajmowała się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Pierwsze doświadczenia wiązały się z usługowym wykonywaniem prac na wtryskarkach sterowanych ręcznie. Trudna sytuacja wynikająca z czasów w jakich przyszło prowadzić firmę i brak surowców do produkcji zmusiło właścicieli do wykonania granulatora i pozyskiwania tworzywa z odpadów. Była to wówczas  jedno z pierwszych w Polsce urządzeń do recyklingu tworzyw.

Brak możliwości zakupu maszyn w czasach gospodarki nakazowo-rozdzielczej determinowała Panów Tomaszewskich do produkcji maszyn we własnym zakresie. Kilka takich maszyn, zbudowanych w latach siedemdziesiątych, pracuje nadal w różnych małych zakładach rzemieślniczych.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Bogate doświadczenie właścicieli oraz ich wiedza na tematy przetwórstwa tworzyw doprowadziła do szybkiego rozwoju firmy. W latach 90. ubiegłego wieku firma Toplast poszerzyła swoją działalność obejmującą głównie przetwórstwo tworzyw sztucznych o wykonywanie opakowań (butelek) oraz oprzyrządowania metalowego do przetwórstwa tworzyw (formy wtryskowe, rozdmuchowe).

Wszystkie wyroby Toplastu są najwyższej jakości. Do ich produkcji używamy materiałów renomowanych światowych firm. Przy pracach projektowych wspomagają nas systemy CAD/CAM. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który zapewnia nam powtarzalność wykonywanych wyrobów. Niezależnie od tego sztab kompetentnych i wykształconych pracowników czuwa nad zapewnieniem jakości oraz spełnieniem Państwa oczekiwań.

Zapraszamy Państwa serdecznie do kontaktu z naszą firmą.