USŁUGI

Obróbka tworzyw

W firmie Toplast zajmujemy się obróbką tworzyw i wytwarzaniem elementów technicznych dla klientów indywidualnych. Nasza oferta obejmuje usługi na maszynach CNC, a w tym skrawanie, frezowanie oraz tłoczenie.

Usługi na maszynach CNC

Podczas obróbki tworzyw bardzo często korzysta się ze specjalnych maszyn CNC. Obróbka na tych urządzeniach polega na nadawaniu przedmiotom pożądanych kształtów, wymiarów oraz odpowiedniej jakości. Maszyny służące do obróbki tworzyw usuwają częściowo materiał i dzięki temu przedmioty uzyskują nowe właściwości.

W naszej firmie oferujemy usługi na maszynach CNC, czyli obrabiarkach sterowanych numerycznie (CNC z ang. Computer Numerical Control). Pozwala to na bardzo precyzyjną obróbkę tworzyw i wytwarzanie elementów powtarzalnych o dużej dokładności, a w tym m.in. form wytryskowych. Obrabiarki sterowane komputerowo to od wielu lat standard w obróbce metali, zwłaszcza w skrawaniu, frezowaniu i toczeniu. Dzięki precyzji urządzeń CNC możliwe jest nadawanie obrabianym materiałom  mocno skomplikowanych kształtów.

Drutówka, czyli elektrodrążarka drutowa

Elektrodrążarka drutowa, która nazywana jest często potocznie drutówką lub drucikówką pozwala na bardzo precyzyjne obrabianie różnego rodzaju materiałów, które przepuszczają energię elektryczną. Podczas pracy z tym urządzeniem często stosuje się specjalne druty miedziane lub mosiężne, które są dobrymi przewodnikami prądu.

Sposób pracy drutówki polega na drążeniu, czyli obróbce ubytkowej elektroerozyjnej. Maszyna ta znakomicie sprawdzi się podczas pracy z materiałami, których skrawanie jest bardzo trudne. Mowa tu twardych materiałach, takich jak stal ulepszona cieplnie lub węglik spiekany.

Zapraszamy do skorzystania z oferowanych przez nas usług dodatkowych, obejmujących pracę na maszynach CNC oraz drążarkce drutowej. Przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w celu ustalenia możliwości technologicznych wykonania danego produktu.

GOTOWE PROJEKTY

MASZYNY