Formy wtryskowe i rozdmuchowe z tworzyw sztucznych – Poznań

W firmie Toplast zajmujemy się produkcją form wtryskowych oraz form rozdmuchowych z tworzyw sztucznych. Specjalizujemy się w wytwarzaniu form średniej wielkości – od 30 do 1000 kg. Wykonujemy formy zarówno dla potrzeb własnej firmy, jak i innych przedsiębiorstw, które zajmują się przetwórstwem tworzyw sztucznych.

Formy wtryskowe są narzędziami używanymi w przemyśle przetwórczym, zwłaszcza w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, gumy i innych materiałów. Są wykorzystywane do produkcji elementów wnętrza samochodów, obudów zderzaków, konsoli, pokryw silników, a także elementów układu chłodzenia i paliwowego. W branży opakowań są stosowane do produkcji butelek, pojemników, kapsli, korków i innych opakowań z tworzyw sztucznych używanych w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym itp. W produkcji maszyn do pakowania żywności, a także w produkcji opakowań spożywczych, formy wtryskowe są zaś używane do wytwarzania precyzyjnych komponentów.

Formy wtryskowe wspomagają produkcję obudów dla urządzeń elektronicznych, takich jak telewizory, monitory komputerowe, telefony komórkowe i inne sprzęty. Są także niezbędnym narzędziem do produkcji rur, paneli izolacyjnych, okien, drzwi i innych elementów budowlanych. Bywają także nieocenionym elementem wykorzystywanym w przemyśle meblarskim. W produkcji mebli formy wtryskowe są stosowane do tworzenia różnych komponentów, takich jak siedziska, podłokietniki i elementy dekoracyjne.

Dysponujemy nowoczesnymi narzędziami do komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania. Nasi doświadczeni pracownicy chętnie pomogą w doborze odpowiedniego produktu, który dostosowany będzie do potrzeb konkretnych procesów produkcyjnych czy trwałości narzędzia.

Formy wtryskowe

Formy wtryskowe składają się z dwóch podzespołów: ruchomego i nieruchomego. Oba podzespoły tworzą spójną całość produktu. Działanie form wtryskowym polega na wypełnieniu gniazd formujących odpowiednim tworzywem płynnym, które po zastygnięciu przybiera kształt odzwierciedlający gniazda formujące gniazda formujące. Formy wtryskowe umożliwiają ponadto równomierne odprowadzenie ciepła znajdującego się w tworzywie, które wprowadzane jest do środka, a także skuteczne i szybkie usuwanie wyprasek.

Formy rozdmuchowe

Celem procesu produkcyjnego form rozdmuchowych jest wytworzenie opakowań plastikowych (butelek), które są puste w środku. Rozdmuch tworzyw sztucznych to prosty i szybki sposób na powstanie nowych opakowań. W naszej firmie stawiamy na zaawansowane technicznie niekonwencjonalne projekty, kształty i rozmiary, by każdy z klientów mógł znaleźć u nas produkt dostosowany do swoich potrzeb.

Formy rozdmuchowe, znane również jako formy do wdmuchiwania powietrza lub formy DM, są szczególnie przydatne w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych metodą rozdmuchu. Formy rozdmuchowe są powszechnie stosowane do produkcji butelek i pojemników z tworzyw sztucznych, takich jak PET, HDPE, LDPE itp., wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, napojów, kosmetycznym i farmaceutycznym. Butelki na wodę, soki, oleje, kosmetyki, a także opakowania na leki to tylko niektóre przykłady.

Podejmiemy się każdego projektu

W naszym biurze produkcyjnym podejmujemy się każdych, nawet najbardziej skomplikowanych projektów dotyczących form rozdmuchowych i wtryskowych. W parku maszynowym mamy urządzenia numeryczne oraz konwencjonalne, które pozwalają na obróbkę tworzyw i wykonanie niemal dowolnego kształtu formy, więc jesteśmy pewni, że będziemy potrafili zaspokoić potrzeby każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty.

Tworzymy projekty samodzielnie, ale możemy skorzystać również z tych przedstawionych nam przez klienta. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy szukasz firmy, która stworzy dla Ciebie niestandardowe opakowanie z tworzyw sztucznych. Produkujemy bowiem formy o wielu kształtach i rozmiarach. Pozwalają one na wykonanie opakowań, w których następnie znajdują się kosmetyki czy produkty spożywcze. Każde zlecenie jest inne, dlatego przed rozpoczęciem jego realizacji tak ważne okazuje się ustalenie wszelkich szczegółów z klientem.

Kompleksowe usługi

Produkcja form to tylko jedna z wielu usług, jakie świadczymy. Zajmujemy się bowiem wykonywaniem różnego rodzaju wyrobów – od butelek, nakrętek, aż po kanistry. Dopasowujemy ich dokładny kształt do potrzeb danego klienta. W skład wyposażenia naszego zakładu wchodzi też drutówka. Pozwala ona na wycinanie drutem o średnicy 0,25 mm określonych kształtów w bardzo wymagających materiałach. Tak szeroki zakres usług sprawia, że docieramy do klientów z różnych branż. Przed podjęciem współpracy zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów zlecenia. Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie i sprawdzimy, jaka metoda sprawdzi się w danym przypadku.

Masz pytania dotyczące naszej oferty? Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. Nasi pracownicy chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości i przedstawią najważniejsze informacje na temat oferowanych usług.

GOTOWE PROJEKTY

MASZYNY