FORMY

Formy wtryskowe i rozdmuchowe

W firmie Toplast zajmujemy się produkcją form wtryskowych oraz form rozdmuchowych z tworzyw sztucznych. Specjalizujemy się w wytwarzaniu form średniej wielkości – od 30 do 1000 kg. Wykonujemy formy zarówno dla potrzeb własnej firmy, jak i innych przedsiębiorstw, które zajmują się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Po otrzymaniu od klienta wytycznych, na które składa się wzór lub rysunek formy przeprowadzamy analizę, a następnie zajmujemy się projektem oraz wykonaniem odpowiedniej formy dostosowanej do Państwa oczekiwań i potrzeb. Klientom, którzy przekażą nam swoją formę wtryskową i zamówią u nas produkcję artykułu, zapewniamy bezpłatny serwis form przez cały okres trwania produkcji.

Dysponujemy nowoczesnymi narzędziami do komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania. Nasi doświadczeni pracownicy chętnie pomogą Państwu w doborze odpowiedniego produktu, który dostosowany będzie do potrzeb Waszych procesów produkcyjnych czy trwałości narzędzia.

Formy wtryskowe

Formy wtryskowe składają się z dwóch podzespołów: ruchomego i nieruchomego. Oba podzespoły tworzą spójną całość produktu. Działanie form wtryskowym polega na wypełnieniu gniazd formujących odpowiednim tworzywem płynnym, które po zastygnięciu przypiera kształt, który wyglądem odzwierciedla gniazda formujące. Formy wtryskowe umożliwiają ponadto równomierne odprowadzenie ciepła znajdującego się w tworzywie, które wprowadzane jest do środka, a także skuteczne i szybkie usuwanie wyprasek.

Formy rozdmuchowe

Celem procesu produkcyjnego form rozdmuchowych jest wytworzenie opakowań plastikowych (butelek), które są puste w środku. Rozdmuch tworzyw sztucznych to prosty i szybki sposób na powstanie nowych opakowań. W naszej firmie stawiamy na zaawansowane technicznie niekonwencjonalne projekty, kształty i rozmiary, by każdy z klientów mógł znaleźć u nas produkt dostosowany do swoich potrzeb. 

Podejmiemy się każdego projektu

W naszym biurze produkcyjnym podejmujemy się każdych, nawet najbardziej skomplikowanych projektów dotyczących form wtryskowych, rozdmuchowych. W parku maszynowym posiadamy urządzenia numeryczne oraz konwencjonalne, które pozwalają na obróbkę tworzyw i wykonanie niemal dowolnego kształtu formy, więc jesteśmy pewni, że będzie potrafili zaspokoić potrzeby każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty. 

GOTOWE PROJEKTY

MASZYNY