FORMY

Formy wtryskowe i rozdmuchowe

W firmie Toplast zajmujemy się produkcją form wtryskowych oraz form rozdmuchowych z tworzyw sztucznych. Specjalizujemy się w wytwarzaniu form średniej wielkości – od 30 do 1000 kg. Wykonujemy formy zarówno dla potrzeb własnej firmy, jak i innych przedsiębiorstw, które zajmują się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Po otrzymaniu od klienta wytycznych, na które składa się wzór lub rysunek formy, przeprowadzamy analizę, a następnie zajmujemy się projektem oraz wykonaniem odpowiedniej formy dostosowanej do oczekiwań i potrzeb danej osoby. Klientom, którzy przekażą nam swoją formę wtryskową i zamówią u nas produkcję artykułu, zapewniamy bezpłatny serwis takich produktów przez cały okres trwania produkcji.

Dysponujemy nowoczesnymi narzędziami do komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania. Nasi doświadczeni pracownicy chętnie pomogą w doborze odpowiedniego produktu, który dostosowany będzie do potrzeb konkretnych procesów produkcyjnych czy trwałości narzędzia.

Formy wtryskowe

Formy wtryskowe składają się z dwóch podzespołów: ruchomego i nieruchomego. Oba podzespoły tworzą spójną całość produktu. Działanie form wtryskowym polega na wypełnieniu gniazd formujących odpowiednim tworzywem płynnym, które po zastygnięciu przybiera kształt odzwierciedlający gniazda formujące gniazda formujące. Formy wtryskowe umożliwiają ponadto równomierne odprowadzenie ciepła znajdującego się w tworzywie, które wprowadzane jest do środka, a także skuteczne i szybkie usuwanie wyprasek.

Formy rozdmuchowe

Celem procesu produkcyjnego form rozdmuchowych jest wytworzenie opakowań plastikowych (butelek), które są puste w środku. Rozdmuch tworzyw sztucznych to prosty i szybki sposób na powstanie nowych opakowań. W naszej firmie stawiamy na zaawansowane technicznie niekonwencjonalne projekty, kształty i rozmiary, by każdy z klientów mógł znaleźć u nas produkt dostosowany do swoich potrzeb. 

Podejmiemy się każdego projektu

W naszym biurze produkcyjnym podejmujemy się każdych, nawet najbardziej skomplikowanych projektów dotyczących form wtryskowych i form rozdmuchowych. W parku maszynowym mamy urządzenia numeryczne oraz konwencjonalne, które pozwalają na obróbkę tworzyw i wykonanie niemal dowolnego kształtu formy, więc jesteśmy pewni, że będziemy potrafili zaspokoić potrzeby każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty. 

Tworzymy projekty samodzielnie, ale możemy skorzystać również z tych przedstawionych nam przez klienta. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy szukasz firmy, która stworzy dla Ciebie niestandardowe opakowanie z tworzyw sztucznych. Produkujemy bowiem formy o wielu kształtach i rozmiarach. Pozwalają one na wykonanie opakowań, w których następnie znajdują się kosmetyki czy produkty spożywcze. Każde zlecenie jest inne, dlatego przed rozpoczęciem jego realizacji tak ważne okazuje się ustalenie wszelkich szczegółów z klientem.

Kompleksowe usługi

Produkcja form wtryskowych i rozdmuchowych to tylko jedna z wielu usług, jakie świadczymy. Zajmujemy się bowiem wykonywaniem różnego rodzaju wyrobów – od butelek, nakrętek, aż po kanistry. Dopasowujemy ich dokładny kształt do potrzeb danego klienta. W skład wyposażenia naszego zakładu wchodzi też drutówka. Pozwala ona na wycinanie drutem o średnicy 0,25 mm określonych kształtów w bardzo wymagających materiałach. Tak szeroki zakres usług sprawia, że docieramy do klientów z różnych branż. Przed podjęciem współpracy zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów zlecenia. Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie i sprawdzimy, jaka metoda sprawdzi się w danym przypadku.

Masz pytania dotyczące naszej oferty? Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. Nasi pracownicy chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości i przedstawią najważniejsze informacje na temat oferowanych usług.

GOTOWE PROJEKTY

MASZYNY